Nasza okolica

Plaża

3,5 km

Szukasz spokojnej, niemal dzikiej plaży nad polskim morzem ? Idąc spacerem przez pachnący żywicą i mchem sosnowy las dotrzesz do plaży w Stilo. Idealne miejsce na odpoczynek w towarzystwie szumu fal mieniących się w słońcu Bałtyku. Wspaniałe miejsce na odpoczynek i relaks wśród dzikiej natury i śnieżnie białego piasku. Wieczorami kusi wspaniałymi, romantycznymi zachodami słońca.

Latarnia morska w Stilo

3 km

Mierzy ona 33,4 metry, a emitowane światło ma zasięg do 23,5 mil morskich, czyli około 43 kilometrów. Latarnia morska jest jedną z dwóch latarni całkowicie wykonanych z metalu. Dla zwiedzających czynna jest od czerwca do sierpnia. Z latarni rozpościera się niepowtarzalny widok na okolice Łeby, plaże oraz pobliskie jeziora.

Sea Park Sarbsk

12 km

Jedyne w Polsce fokarium, w którym zobaczyć możemy aż 2 gatunki ssaków płetwonogich, żyjących w jednym zbiorniku wodnym. Jest to pierwszy i jedyny park w Polsce pokazujący faunę i florę mórz i oceanów. Obszerna oferta rozrywki połączona z edukacją, dzięki czemu najmłodsi mogą się sporo  dowiedzieć.

Jezioro Sarbsko

13 km

Jezioro posiada świetne możliwości do uprawiania sportów wodnych, w szczególności windsurfingu i kitesurfingu. Atrakcję stanowi również specjalna ścieżka , dzięki której można przejechać dookoła całe jezioro.

Trasy rowerowe

O aktywną formę wypoczynku można zadbać przemierzając tutejsze szlaki rowerowe, prowadzące przez nadmorskie sosnowe lasy. Okolica zachęca do tego typu aktywności.

Stadniny koni

Następną atrakcją tym razem dla lubiących siodło, w sezonie letnim w Sasinie funkcjonuje miejsce do nauki jazdy konnej. Jeśli marzy Wam się jazda konna brzegiem morza zapraszamy do stadniny w pałacu Ciekocinko bądź do agroturystyki „Jędruś” w Słajszewie. Dwa razy do roku odbywają się międzynarodowe zawody jeździeckie „Baltica Tour” w Ciekocinku. 

Ruchome wydmy

23 km

Położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, miedzy morzem a jeziorem Łebsko. Pod wpływem wiatru przemieszczający się piasek powoduje, że wydmy „wędrują” na wschód z prędkością kilku metrów rocznie, zasypując napotkane lasy. Najwyższa wydma ( Łącka Góra) ma 42 metry wysokości.

Grzyby

Wraz z kończącym się sezonem letnim, zaczyna się u nas sezon na grzybobranie. Lasy obfitują w różne gatunki grzybów (od kilku lat króluje borowik wrzosowy), kuszących swoim aromatem i pięknem. Szykujmy więc kosze i ruszajmy w las!

Restauracja Ewa Zaprasza

idealne po całodziennym zwiedzaniu

Jeśli szukacie Państwo prawdziwej polskiej kuchni, pełnej smaku oraz 
najlepszych składników … znajdziecie to w Restauracji Ewa Zaprasza w Sasinie.